Desktop
Mobile
  • wellness-800-2wellness

Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi najstaršie liečebné metódy. Je jednou z najpríjemnejších foriem uvoľnenia. Jej cieľom je priaznivo ovplyvňovať zmeny vyvolané chorobou alebo námahou, posilniť zdravie a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu.

Zlepšuje prekrvenie pokožky , podkožia a svalov. Uvoľňuje stuhnuté a bolestivé svalové skupiny a podieľa sa na vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Blahodarne pôsobí aj na nervový systém a celkový stav organizmu.

 


 

Športová masáž

Športová masáž je špecifický druh klasickej masáže. Priaznivo ovplyvňuje svalové napätie a zlepšuje prekrvenie v danej oblasti. Vďaka tomu pozitívne pôsobí na lymfatický systém a zmierňuje bolesť vo svaloch. Táto masáž je vhodná po nadmernom zaťažení alebo pred fyzickým výkonom. Charakteristická je striedaním silného tlaku a rýchlych ťahov.


 

Reflexná masáž chrbta

Ide o špeciálnu formu reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení cez reflexné oblúky. Je to masáž reflexných zón v spojivovom tkanive, ktorá sa využíva hlavne na ovplyvnenie bolestivých zmien. Tie sa nachádzajú na koži, podkoží a svaloch. Reflexná masáž sa robí bez masážnych prostriedkov, končekmi prstov, tlakom do jednotlivých častí, v ktorých sú reflexné zmeny.

Reflexnú masáž vykonávame segmentovou a väzivovou technikou.

  • Väzivová technika: Používa sa pri výskyte reflexných zmien v podkožnom väzive a spočíva v dráždení nervových zakončení v kožnom tkanive a vo väzive.

  • Segmentová technika: Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, eventuálne aj na povrchu niektorých kostných plôch.

 


 

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná terapia je jedna z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny, ktorá využíva poznatky, že všetky orgány alebo časti tela majú svoje reflexné miesto na chodidle. Stimuláciou týchto zón dochádza k revitalizácií a k zlepšeniu funkcií jednotlivých orgánov.

Neodporúča sa, ak máte na nohách otvorené rany, vyrážky, pleseň alebo iné príznaky infekcie či zápalu.

Môžete si vybrať základnú zostavu zameranú na reflexné zóny pre pohybový systém, alebo rozšírenú, ktorá sa zameriava aj na reflexné plôšky vnútorných orgánov.

 


 

Manuálna lymfodrenáž

Ide o veľmi jemnú masáž, ktorá pozostáva zo špeciálnej hmatovej techniky zameranej na lymfatický systém. Hmaty sa vykonávajú na koži a podkoží, ktoré priaznivo ovplyvňujú povrchový lymfatický systém a regionálne uzliny. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a súčasne regeneruje.

 


 

Podvodná (subaquálna) masáž

Je to hydromasážna procedúra, pri ktorej sa využíva tepelný a mechanický účinok vody. Tento typ masáže sa vykonáva v špeciálnej priestorovej vani. Ide o kombináciu teplého vodného kúpeľa s teplotou 35 – 38 oC a príjemnej masáže. Uskutočňuje sa pomocou usmerňovaného prúdu vody z masážnej hlavice. Podvodná masáž zlepšuje prekrvenie kože a svalov.

 


 

Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi kameňmi dokáže navodiť celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Vykonáva sa za pomoci špeciálnych hmatov, teplých kameňov a aromatického oleja. Lávové kamene svojou vibráciou a teplom ovplyvňujú energetické dráhy v tele, pôsobia blahodarne na zmysly a perfektne uvoľňujú stuhnuté svaly. Kombináciou týchto podnetov sa táto masáž pre klienta stáva nezabudnuteľným zážitkom.

 


 

Masáž bylinkovými vrecúškami

Je ayurvedická vrecúšková masáž nazývaná aj indická relaxačná masáž PINDA SVEDA NAM. Vrecúška naplnené morskou soľou a riasami, zohrievanými v horúcom oleji, prinášajú pocit absolútneho uvoľnenia a relaxácie. Bylinková masáž má detoxikačné účinky, pôsobí proti opuchom a zlepšuje prekrvenie pokožky. Ide o príjemnú relaxáciu, pri ktorej sa olej do tela vstrebáva pokožkou a súčasne pôsobí účinok bylín prostredníctvom dýchacích orgánov pozitívne na priedušky, lymfatický systém a imunitu.

 


 

Medová masáž

Jedná sa o komplexnú masáž včelím medom, ktorý pôsobí cez pokožku priamo na organizmus. Svojím detoxikačným účinkom uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa nahromadili z nepriaznivého prostredia, liekov a potravín. Je účinná ako prostriedok k oživeniu organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým zdravotným štýlom. Pri masáži medom dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela. Tie sa „vyplavujú“ na povrch kože a viažu sa na med, ktorý sa mení na sivú hmotu. Tá sa na záver masáže zmyje.

 


 

Čokoládová masáž

Čokoládová relaxačná procedúra v sebe skrýva staroveké techniky jávskych masáží spolu s liečebnou a skrášľovacou silou čokolády a kakaového masla.

Je to luxusné a blahodarné ošetrenie ozajstnou čokoládou. Vďaka čokoládovej masáži telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Masáž navodzuje intenzívnu príjemnú stimuláciu zmyslov, bunkovú obnovu, hydratuje a zjemňuje pokožku.

 


 

Mäkké uvoľňovacie techniky

Ide o špeciálnu metodiku manuálnej medicíny, ktorá využíva jednotlivé hmaty odvodené z reflexnej masáže. Je to špeciálna rehabilitačná masáž, ktorá je veľmi liečivá a účinná pri bolestiach chrbtice. Mäkké techniky ovplyvňujú reflexné zmeny, ktoré sa nachádzajú v podkoží , tukovom tkanive, svaloch a šľachách s cieľom zníženia svalového napätia, bolestivosti, detoxikácie a regenerácie.

 


 

Suchý horúci zábal

Termická procedúra, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky. Suchý zábal prekrvuje pokožku, prehrieva svaly, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby. Je vhodná pri ochoreniach pohybového aparátu, reumatického charakteru, šliach a svalových bolestiach. Teplota zábalu je 56 – 60 °C a postupne počas procedúry klesá.

 


 

Rašelinový zábal

Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu humínovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov.

 


 

Bioptrón 

Liečebné polarizované svetlo biolampy má schopnosť cieleného prieniku do hlbších štruktúr tkanív, preto nepôsobí len ako zdroj povrchovej liečby. Svetelná energia pri prieniku do tkaniva vyvoláva veľmi významné fotochemické zmeny, ktoré znižujú bolesť. Má protizápalový ,biostimulačný a regeneračný účinok.

 


 

Solux 

Najčastejšie používaný zdroj infračerveného žiarenia. Ovplyvňuje metabolické procesy v ožarovanej oblasti a reflexne pôsobí i na hlbšie chorobné procesy.

 


 

Ušné sviečky

Ide o prírodný relaxačný prostriedok využívajúci účinky bylín a tepla z horiacej sviečky. Horenie ušnej sviečky, teplo a účinné rastlinné látky jemne prenikajú do ucha a tým dochádza k príjemnej regulácii tlaku vo vnútornej časti ucha. Ušné sviečky môžu mať priaznivý účinok, napr. pri dlhotrvajúcich bolestiach uší a hlavy, miernych formách zápalu, migréne, nádche, zápale mandlí.

 


 

Telové sviečky

Telové sviečky sú väčšie ako ušné sviečky. Skladajú sa z bavlnenej látky, ktorá je zmotaná do kužeľového tvaru a je nasiaknutá čistým včelím voskom a éterickým olejom. Jemné vákuum vytvorené horením sviečky uvoľňuje usadeniny toxínov v tele. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievy vyplavujú von z organizmu. Odplavením sa prípadný zápal postupne utlmuje, liečené miesto sa uzdravuje a regeneruje.

 


 

Telové zábaly

Nechajte sa zabaliť do extrémne jemných textúr a minerálnych zmesí, balzamov s polodrahokammi a luxusnými esenciálnymi olejmi pre celé telo. Sú určené pre príjemný relax, tvarovanie a spevnenie celej postavy. Po zábale nasleduje relaxačná pauza s masážou hlavy pre dokonalé well- being (pocit zdravia a duševnej pohody).


 

SPA kúpeľ

Dôkladná a pritom jemná masáž v kombinácií minerálnych kryštálov a hydromasážnych trysiek pre rozkoš zo vzpruženého tela a pokožky. Minerálna hydromasáž podporuje prenikanie stopových prvkov a súčasne hydratuje a vyživuje pokožku.

 


 

"Lights legs" masáž nôh

Ide o jedinečné ošetrenie nôh s použitím špeciálnych prípravkov na problémy ťažkých nôh s použitím drahých kameňov. Ošetrenie sa skladá z jednotlivých častí a to tonizácie ,peelingu z minerálnych kryštálov z melachitu po ktorej sa aplikuje kúra a následne po nej uvoľňujúca masáž. Na záver sa vykoná bandáž so záverečným ošetrením. Ošetrenie light legs pôsobí na obehové problémy, bunkovú obnovu a retenciu vody. Vďaka svojmu väzokonštruktívnemu účinku vyvoláva celá procedúra pocit ľahkých nôh.

 Wellness Hotel Borovica ****

Štrbské Pleso č. 3
059 85 Štrbské Pleso, Slovenská republika

NEWSLETTER:

icon-facebook icon-tripadvisor tatry