Leto v Tatrách s prihliadnutím na dopravnú situáciu Wellness hotel Borovica****

Milí hostia, áno je to tak... Z každej strany a z každého informačného zdroja sa na nás už pár mesiacov „valia“ informácie o dopravných obmedzeniach v súvislosti s rekonštrukciou cesty II.triedy známej ako CESTA SLOBODY vo Vysokých Tatrách

Ako už všetci dobre vieme a tešíme sa tomu, projekt Prešovského samosprávneho kraja (Názov: Projekt Vysoké Tatry) je zameraný na zlepšenie stavebno-technického stavu cestnej siete s dopadom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, elimináciu bezpečnostných rizík v úseku viac ako 42 km cesty II.triedy (CESTA SLOBODY).

Realizácia projektu je rozdelená do šiestich etáp – od Podbanského po Tatranskú Kotlinu a zahŕňa okrem úpravy vozovky aj opravu (sanáciu alebo výmenu) 26 mostov, vybudovanie 4 odpočívadiel 1 poloestakády, 14 oporných a 12 zárubných múrov.

Stavebné práce sa začali v mesiaci máj 2023 a trvajú aj počas aktuálnej letnej sezóny. 

Ale nebojte sa!
My máme pre Vás rýchle zhrnutie dopravných možností, ak sme vašou dovolenkovou voľbou číslo jeden na Štrbskom Plese.

Cesta autom:
  • V prípade, že cestujete z východu alebo zo západu, odporúčame zvoliť cestu z dialnice D1 smerom na Štrbské Pleso.

I keď na ceste vznikli čiastočné obmedzenia, premávka je plynulá
a aktuálne stále najrýchlejšia možnosť. 
Upozorňujeme: Cesta nie je uzatvorená, prejazd týmto úsekom je riadený obsluhou alebo prenosnými svetelnými značeniami.

 
Cesta bez auta: 
  • V prípade, že cestujete z východu alebo zo západu, odporúčame napríklad pohodolné cestovanie vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.
Zo smeru Bratislava a Košice môžete využiť napríklad: cestovanie vlakom EX TATRAN do obce Štrba. A v nadväznosti na príchod vlaku EX TATRAN už len prestúpite na nové hybridné električko – zubačky, ktoré Vás pohodlne vyvezú z obce Štrba priamo do Štrbského Plesa. 
Viac informácií o možnostiach cestovania vlakmi a kúpy lístkov nájdete priamo na stránke Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. www.zssk.sk.
 
 
Tak a teraz už ŠUP ŠUP...
Rýchlo a NAJVÝHODNEJŠIE, priamo cez náš web, rezervovať ktorýkoľvek z našich akciových pobytov podľa vlastného výberu a zážitok od prvého momentu môže začať.
Tešíme sa na Vás.

Sledujte nás na Instagrame: @hotelborovica #strbskepleso #wellness

Aktuálne wellness pobyty

Zasielanie noviniek

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím